Спеціаліст UI/UX поєднує обидві ролі – проєктує взаємодію клієнта з інтерфейсом та його наступні кроки, а також визначає, який вигляд матиме кожен із цих кроків. Якщо коротко, то UX відповідає за функціональні можливості інтерфейсу, а UI – за його візуальну складову. Головне завдання UI-дизайнера – допомогти зрозуміти аудиторії, як користуватись тим чи іншим продуктом. Саме тому йому необхідно володіти розвиненими комунікативними здібностями та аналітичним мисленням. Мотивація допомагає нам досягати поставлених цілей і не здаватися на середині шляху. Сьогодні розповімо, чому вона втрачається і як себе мотивувати.
Ці поняття часто плутають, хоча їм вже близько 70 років. UX дизайнери активно беруть участь в розробці програмного забезпечення, нових платформ і інших продуктів. Таким чином, вони впливають на ефективність роботи і успішність компанії в цілому. Знову ж таки, дуже важливо, що загальне сприйняття користувачів є ще більш широкої концепцією. Реальний клієнтський досвід виходить далеко за рамки надання клієнтам того, що вони говорять, що вони хочуть, або надання функцій контрольного списку.

Нижче, ми підготували простий в освоєнні матеріал по цих термінах. До кінця цієї статті ви будете досить добре розуміти, що в них схожого і що відмінного. Разом із іншими членами команди дизайнер визначає основну ціль продукту. Повне розуміння завдання та організації процесу є важливою частиною роботи. Поперед усе, Adobe Photoshop та Adobe Illustrator, а також Adobe Flash для тих, хто збираеться створювати сайти на цій технології. UX/UI дизайн – це серйозний і дуже цікавий вид діяльності, а також популярний і вкрай перспективний напрямок.

Підписатися Зараз

Досвід користувачів визначається тим, наскільки легко чи складно взаємодіяти з елементами інтерфейсу користувача, які створили дизайнери UX. Саме вони повинні переконатися, що інтерфейс програми є привабливим, візуально стимулюючим та тематизованим відповідно до цілі та / або особистості програми. І їм потрібно забезпечити, щоб кожен візуальний елемент відчувався об’єднаним у цілому, як естетично, так і за призначенням. UX-дизайнер має вміти ставити себе на місце клієнта і бачити сайт його очима. Щоб робота з продуктом викликала відчуття «легкої прогулянки», а не подорожі всіма колами пекла босоніж і без карти (деякі сервіси змушують нас почуватися саме так).
Це підійде далеко не всім через відсутність чіткої програми для набуття навичок. Якщо ж у вас є початкові вміння у цій сфері – можна найняти наставника або спробувати себе у ролі помічника дизайнера. UX розшифровується як user experience, тобто користувальницький досвід. Іншими словами, це взаємодія користувача з інтерфейсом, то, наскільки зручним для нього є сайт або додаток.

Часто через те, що люди не знають суті поняття UI/UX і, не знаючи про що говорять, називають речі не своїми іменами. UI-дизайнер створює інтерфейси в таких програмах як Figma. Він зосереджений насамперед на загальному зовнішньому вигляді, стилі та візуальних елементах, з якими взаємодіють користувачі. Креативність, гнучкість і вміння добре працювати з іншими — все це важливі навички, якими повинен володіти графічний дизайнер.
Простір для творчості у цій сфері воістину необмежений – успіхом користуватимуться навіть дуже абсурдні та нелогічні малюнки, головне щоб не однотипні. Мінімалізм і простота – це дуже важливий тренд в UX/UI-дизайні, він привчає не перевантажувати інтерфейс зайвими деталями, акцентувати на зручність і функціональність, а не на абстрактну красу. Дизайн інтерфейсу має бути гранично простим, інтуїтивно зрозумілим та «повітряним», функції помітними, деталі підкресленими, кольори спокійними та не надто яскравими.
Незалежно від того, що ви дивитеся, спілкуєтеся, працюєте чи граєте, планшети серії Samsung S9 – це ідеальні пристрої «все в одному». Доступні в трьох різних моделях, ми розглянемо ключові особливості та відмінності між ними, щоб ви могли знайти саме той варіант, який ідеально підходить для вас. UX дизайн зосереджений на створенні зручної та задовільної взаємодії, тоді як UI дизайн забезпечує візуальну привабливість та функціональність інтерфейсу. Важливо, щоб UX та UI дизайнери працювали разом, спілкувалися та співпрацювали, щоб створити продукт, який буде незабутнім та задовольнить потреби користувачів. UX та UI дизайн тісно взаємопов’язані та взаємодоповнюють один одного.
Це змінить спосіб організації кнопок і може вимагати зміни їх форми або розміру. Команда UX визначила б найкращий спосіб розташування кнопок, тоді як команда UI адаптувала свої дизайни до нового макета. Отже, дизайнер UX вирішує, як працює інтерфейс користувача, тоді як дизайнер інтерфейсу вирішує, як виглядає інтерфейс користувача.
Інтерфейс у цьому випадку повинен відповідати певним вимогам, за якими слідкує дизайнер. Останнім часом популяризація професії UI/UX дизайнера пов’язана швидше із розвитком цифрових технологій. А ось саме той «бум» (коли ми стали бачити термін «UI/UX» у кожному другому оголошенні про роботу) пов’язаний із самою назвою, яку хтось вигадав зовсім недавно. Як бачите з прикладів вище, UI та UX так тісно пов’язані, що іноді грань між поняттями змивається.

Приклади Графічного Дизайну:

Основний обов’язок — вирішувати проблеми клієнтів через дизайн. Особливості представлення графічної інформації у комп’ютері, розуміння растрової та векторної графіки, кольорові моделі. Важливим є вміння підлаштовуватись під смаки клієнта та максимально швидко вирішувати вакансія UX/UI Designer віддалено різні завдання. Курси з мінімальною кількістю теорії та максимум практики – найпростіший, але одночасно найдієвіший вихід. Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.
UI і UX різниця
Якщо резюмувати те, що ми написали вище, то кінцева мета графічного дизайну в тому, щоб створити візуально привабливий дизайн, який передасть певний меседж або частину інформації. Це відрізняє графічний від UI/UX-дизайну, де основна увага приділяється функціональності, зручності використання та допомозі кінцевому користувачеві у виконанні певних завдань. Коли ми об’єднуємо ці посади в одну, то отримуємо дизайнера повного стека, який може не тільки намалювати трендовий макет, а й зробити його інтерфейс максимально зручним для користувача.

Galaxy Tab S9

Напрямок дуже швидко еволюціонує та вдосконалюється, що робить цю професію вкрай затребуваною в IT-індустрії. Однак за всіх своїх перспектив сфера UX/UI-дизайну, як і раніше, залишається складною і заплутаною навіть для професійних дизайнерів, не кажучи вже про звичайних користувачів. У нашій новій статті ми спробуємо коротко і зрозуміло пояснити, що таке UX/UI дизайн, навіщо він потрібен і які тренди в ньому чекають на нас вже найближчим часом. Ті хто працюють в UX-дизайні найбільш зацікавлені в очікуваннях користувачів. Всі події і взаємодії, які користувачі мали з кожним додатком раніше у своєму житті, допомагають встановити їх очікування щодо того, як інтерфейси повинні працювати.
UI і UX різниця
Іноді межа між цими двома типами дизайну дуже умовна, адже на практиці вони дуже тісно пов’язані. Саме тому, зазвичай, розробкою інтерфейсу займається один дизайнер. UI/UX-дизайнер має вивчити поведінку цільової аудиторії продукту, розпізнати її потреби та бажання.
UX дизайнер проводить дослідження, аналізує потреби користувачів та створює прототипи, які передають основні функціональні елементи продукту. Потім UI дизайнер бере ці прототипи та надає їм візуальну привабливість, розробляє графічні елементи та стилізує інтерфейс для створення вигляду, що відповідає бренду та вимогам користувачів. У компаніях обидві ролі часто виконує одна людина – UI/UX designer. Вони доповнюють одна одну, тому простіше найняти універсального спеціаліста.

✔️ Яке По Підходить Для Ux-дизайну?

Конкуренція породжує попит на фахівців, здатних «продати» продукт через зручний інтерфейс і добре продуманий візуал. Все ще незрозуміло, в чому ж принципова відмінність напрямків, що стоїть за кожним і чому професію все одно називаютьUX / UI дизайнер, Хоча ми вже з’ясували, що це фундаментально різні речі? Наприклад, більшості людей подобається думка, що ви двічі клацніть файл, щоб відкрити його та один раз, щоб вибрати його.
Але в той час, як UI- повинні вирішувати, як буде виглядати користувальницький інтерфейс, UX-дизайнери відповідають за визначення того, як працює інтерфейс. UI у дослівному перекладі з англійської person interface означає «інтерфейс користувача». В основному дизайнери працюють з візуалізацією графічного інтерфейсу, але він буває не лише графічний, а й звуковий, голосовий та тактильний. Різниця між UX і UI в тому, що UX дизайнер планує те, як ви будете взаємодіяти з інтерфейсом і які кроки вам потрібно зробити, щоб зробити щось.
Для обох дисциплін важливо зібрати якомога більше корисної інформації, щоб допомогти їм у розробці відповідних конструкцій, і обидва дотримуються аналогічного підходу. Призначений для користувача досвід, що охоплює всі аспекти взаємодії кінцевого користувача з компанією, її послугами і продуктами. Перша вимога для зразкового взаємодії з користувачем – це задоволення точних потреб клієнта без суєти і занепокоєння. Далі йдуть простота і елегантність, які виробляють продукти, які приносять радість, радість від використання. Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід’ємною частиною успіху.

За допомогою різних форм аналізу (опитування, конкурентний аналіз та інші) спеціаліст формує інформаційну базу для подальшої роботи над продуктом. Як ми бачимо, одним з напрямків у графічному дизайні є User Interface чи UI-дизайн (дизайн інтерфейсів для користувачів). Але він дає результат тільки в поєднанні з UX User Experience (дослівно «досвід взаємодії»). Дизайнер досліджує цільових користувачів, щоб отримати чітке уявлення про їхні потреби, визначити моделі взаємодії, розробити макети, створити прототипи та попрацювати над кольором бренду. Він проводить користувацьке тестування й аналізує метрики та реакції фокус-груп, щоб внести необхідні зміни для поліпшення продукту.
UI-дизайнер відповідає за те, як буде виглядати готовий продукт і за реакцію користувача. Для того, щоб все вийшло, необхідно грамотно об’єднати елементи інтерфейсу, дотримуватися єдиного стилю взаємодії елементів. Професія UI/UX дизайнера передбачає безперервний розвиток, тому не так важливо наявність диплома про закінчення навчального закладу.